23 listopada - 2 grudnia 2017

10 LAT ŁÓDZKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO

10latLFF10 LAT ŁÓDZKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO

Na 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia zostanie pokazany najnowszy film Urszuli Antoniak – „Pomiędzy słowami”, nagradzany m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy na Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Film otrzymał wsparcie finansowe Łódzkiego Funduszu Filmowego, który obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. W ramach świętowania tego jubileuszu EC1/Łódź Film Commission zaprasza na ten specjalny seans, który poprzedzi spotkanie z twórcami. 

Łódzki Fundusz Filmowy – pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce – obchodzi właśnie 10-lecie swojego istnienia. Od 2007 roku w jego ramach dofinansowano 69 produkcji fabularnych, dokumentalnych i animowanych na łączną kwotę ponad 8 000 000 złotych. Regionalny Fundusz Filmowy pomaga uzupełniać budżet zarówno debiutującym,, jak i doświadczonym twórcom i producentom, mając tym samym bezpośredni wpływ na rozwój polskiej kinematografii. Działalność Łódzkiego Funduszu Filmowego jest kontynuowana, ale w miarę możliwości finansowych i organizacyjnych także rozwijana. Najlepszym przykładem jest wprowadzenie od 2017 roku możliwości dofinansowania tych produkcji, które wydatkują środki na terenie Łodzi i regionu na postprodukcję. Warto dodać, że w 2008 roku Prezydent Miasta Łodzi otrzymał specjalną nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Przyjaciel polskiej kinematografii” – za utworzenie pierwszego w Polsce Regionalnego Funduszu Filmowego. Wśród wspartych przez Łódzki Fundusz Filmowy są między innymi: „Ida”, „W ciemności”, „Powidoki”, „Mój rower”, „Obywatel” czy „Miasto 44”.

Projekt obchodów 10-lecia Łódzkiego Funduszu Filmowego jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zrzut ekranu 2017 11 29 o 14.43.18           PisfPol beztla

Seans „Pomiędzy słowami” na 10-lecie Łódzkiego Funduszu Filmowego
29.11.2017 (środa, godz. 18.00)
Helios Sukcesja, Sala Polonia, Aleja Politechniki 1