23 listopada - 2 grudnia 2017

„NAJLEPSZY” – POKAZ SPECJALNY FILMU

janusz gajos„NAJLEPSZY” – POKAZ SPECJALNY FILMU

Pokaz specjalny najnowszego filmu Łukasza Palkowskiego – reżysera takich hitów, jak „Bogowie” czy serial „Belfer” – z udziałem gościa specjalnego Janusza Gajosa, który w „Najlepszym” wcielił się w autentyczną postać: znanego terapeuty i psychologa, założyciela Monaru i Markotu, Marka Kotańskiego.

Na tegorocznym FPFF w Gdyni film został uhonorowany kilkoma wyróżnieniami: Nagrodą Publiczności, Złotym Klakierem dla najdłużej oklaskiwanego filmu oraz nagrodami indywidualnymi – dla Kamili Kamińskiej (za debiut aktorski) i Marka Warszewskiego (za scenografię). Na 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia zostanie pokazana wersja kinowa filmu (106 minut) z bonusowymi materiałami, które nie weszły do oficjalnej dystrybucji (około 20 min).

Przed seansem filmu gość specjalny 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia Janusz Gajos zostanie uhonorowany Złotym Glanem, nagrodą kina Charlie i Stowarzyszenia „Łódź Filmowa”, przyznawaną twórcom niezależnym z uporem przeciwstawiającym się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej, prześmiewcom i demaskatorom tkwiących w masowej wyobraźni Polaków mitów i stereotypów.

25.11 (sobota, godz. 18.00)
Helios Sukcesja, Sala Wolność, Aleja Politechniki 1