23 listopada - 2 grudnia 2017

RODZINA NA SPRZEDAŻ

RODZINA NA SPRZEDAŻ
Łódzka premiera
reż. Diego Lerman, UNA ESPECIE DE FAMILIA / A SORT OF FAMILY / Argentyna / Brazylia / Francja / Polska / Niemcy / Dania / 2017, 95' 

Diego Lerman ponownie zaprasza do współpracy Wojciecha Staronia, z którym zrealizował znany w Polsce film „Pod ochroną”. Twórcy znowu przyglądają się więzi pomiędzy matką i dzieckiem. Malena, lekarka z Buenos Aires, niedawno utraciła dziecko. Teraz chce adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży zaczyna mieć moralne wątpliwości. Jak daleko można się posunąć, żeby stworzyć rodzinę, o której się marzy? 

REŻYSERIA / DIRECTOR: Diego Lerman
SCENARIUSZ / SCREENPLAY:
Diego Lerman, María Meira
ZDJĘCIA / CINEMATOGRAPHY:
Wojciech Staroń
OBSADA / CAST:
Bárbara Lennie, Daniel Aráoz, Claudio Tolcachir, Yanina Ávila, Paula Cohen
PRODUCENCI / PRODUCERS:
Diego Lerman, Nicolás Avruj

FESTIWALE I NAGRODY (wybór) / Festivals and Awards (selection)
MFF w Chicago 2017:
Złoty Hugo dla najlepszego filmu
MFF w San Sebastian 2017: Nagroda Jury za najlepszy scenariusz

DIEGO LERMAN
Reżyser, scenarzysta, producent i dramaturg. Urodzony w roku 1976 w Buenos Aires. Zadebiutował komediodramatem „Niespodziewanie”, który otrzymał wiele nagród na festiwalach w Argentynie i poza nią, w tym w Locarno (Don Kichot, Srebrny Lampart, Specjalne Wyróżnienie i 3. Nagroda Jury Młodzieżowego). Jego kolejny film, dramat „W międzyczasie”, znalazł się w selekcji MFF w Wenecji. Z kolei „Niewidzialne oko” trafiło do Cannes. „Pod ochroną” zdobyło natomiast nagrody w Chicago, Hawanie i w samej Argentynie. Przed „Rodziną na sprzedaż” Lerman wyreżyserował serial „La Casa”. 

POKAZY:
28 listopada, 18.00 - Helios Sukcesja, Sala Polonia - spotkanie z twórcami