23 listopada - 2 grudnia 2017

NIESAMOWITY ŚWIAT APRIL

NIESAMOWITY ŚWIAT APRIL
reż. Christian Desmares, Franck Ekinci, AVRIL ET LE MONDE TRUQUÉ / APRIL AND THE EXTRAORDINARY WORLD / Francja / Belgia / Kanada /  2015, 105’, film animowany

Rekomendujemy dla wieku: 11+

Ta historia zachwyciłaby Juliusza Verne’a i Indianę Jonesa. Paryż, 1941 rok. Rodzice April pracują nad miksturą, która zapewni długowieczność. Gdy są o krok od sukcesu, tajemnicze siły nagle przerywają prowadzone eksperymenty i uprowadzają parę, pozostawiając dziewczynkę samą sobie. Dziesięć lat później April, której jedynym towarzyszem jest kot Darwin, robi wszystko, żeby epokowe odkrycia rodziców utrzymać w tajemnicy. Nim się obejrzy, znajdzie się w centrum mrocznego i potężnego spisku. Zmuszona będzie uciekać przed agentami rządowymi, sterowcami i szpiegującymi ją szczurami-cyborgami.

REŻYSERIA / DIRECTOR: Christian Desmares, Franck Ekinci
SCENARIUSZ / SCREENPLAY: Franck Ekinci, Benjamin Legrand
OBSADA GŁOSOWA / VOICE CAST:
Marion Cotillard, Philippe Katerine, Jean Rochefort, Olivier Gourmet
PRODUCENCI / PRODUCERS: Michel Dutheil, Franck Ekinci, Matthieu Liegeois

FESTIWALE I NAGRODY (wybór) / Festivals and Awards (selection)
MFF Animowanego w Annecy 2015:
Najlepszy film
Cezar 2016: nominacja w kategorii Najlepsza animacja
Stowarzyszenie Krytyków z San Diego 2016: Najlepsza animacja
Stowarzyszenie Krytyków z St. Louis 2016: Najlepsza animacja

CHRISTIAN DESMARES
Animator z Francji. Jako koordynator animacji był zaangażowany w prace nad nominowanym do Oscara filmie „Persepolis” Vincenta Paronnauda i Marjane Satrapi. Pracował również przy serialu animowanym „Oggy i karaluchy”. „Niesamowity świat April" jest jego debiutem reżyserskim.

FRANCK EKINCI
Urodzony w 1964 roku. Scenarzysta i producent filmowy. Ostatnio pracował nad zyskującym coraz większą światową popularność serialem animowanym – „Era Ronków!” (w Polsce produkcja prezentowana jest na Disney Channel). Film „Niesamowity świat April” jest jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

POKAZY:
24 listopada, 11.00 - Kino Charlie, Sala Studyjna