23 listopada - 2 grudnia 2017

NIEDOPARKI

NIEDOPARKI
reż. Galina Miklínová, LICHOŽROUTI / THE ODDSOCKEATERS / Czechy / Słowacja / Chorwacja / Czech Republic / Slovakia / Croatia 2016, 83’, film animowany

Rekomendujemy dla wieku: 6+

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami, które zamieszkują wszystkie ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetami, ale nie byle jakimi. Wybierają tylko te z naturalnych włókien! Co więcej, zawsze zabierają tylko jedną skarpetę od pary. To ich naczelna zasada. Życie takich stworzeń nie należy do łatwych, bo także wśród nich jest określona hierarchia, której złamanie skutkować może prawdziwą wojną skarpetkowych gangów. W świecie Niedoparków nie ma miejsca ani czasu na nudę.

REŻYSERIA / DIRECTOR: Galina Miklínová
SCENARIUSZ / SCREENPLAY:
Galina Miklínová, Pavel Šrut
NA PODSTAWIE / BASED UPON:
Pavel Šrut („Lichožrouti”)
ZDJĘCIA / CINEMATOGRAPHY:
Tomáš Sysel
OBSADA GŁOSOWA / VOICE CAST: Kryštof Hádek, Jan Maxian, David Novotný, Ondřej Trojan, Marek Taclík
PRODUCENT / PRODUCER:
Ondřej Trojan

 

GALINA MIKLÍNOVÁ
Urodzona w 1970 roku w Czechach. Reżyserka, animatorka i ilustratorka. Studiowała na Wydziale Grafiki Filmowej i Telewizyjnej na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze. Odbyła też staż na Uniwersytecie Humberside w Wielkiej Brytanii. Jej film dyplomowy „Biograf” był pokazywany na wielu festiwalach i zdobył nagrody m.in. w Mińsku. Jako ilustratorka pracowała przy pierwszych czterech częściach serii o Harrym Potterze.

POKAZY: 
25 listopada, 10.00 - Kino Charlie, Sala Kameralna
28 listopada, 9.00 - Kino Charlie, Sala Kameralna