23 listopada - 2 grudnia 2017

PIĘKNA I BESTIE

PIĘKNA I BESTIE
Łódzka premiera
reż.Khaled Walid Barsaoui, Kaouther Ben Hania AALA KAF IFRIT / BEAUTY AND THE DOGS / Tunezja / Francja / Szwecja / Norwegia / Liban / Katar / Szwajcaria / Tunisia / France / Sweden / Norway / Lebanon / Qatar / Switzerland 2017, 100’ 

Wychodząc na imprezę, studentka Miriam nie mogła przewidzieć, że akurat ta noc zamieni się dla niej w traumatyczny, duszny koszmar, przywołujący klimatem dzieła Franza Kafki. Co zrobić w sytuacji, gdy twoi prześladowcy mogą okazać się równocześnie twoimi wybawcami? Film duetu Barsaoui i Hania to mroczna przypowieść o skorumpowanej moralności, bezprawiu i niesprawiedliwości. Twórcy stawiają jednocześnie wiele odważnych pytań w kontekście łamania praw i godności kobiet – ich zasadność sprawdzi się pod każdą szerokością geograficzną.  

REŻYSERIA / DIRECTOR: Khaled Walid Barsaoui, Kaouther Ben Hania
SCENARIUSZ / SCREENPLAY:
Kaouther Ben Hania
ZDJĘCIA / CINEMATOGRAPHY:
Johan Holmquist
OBSADA / CAST:
Mariam Al Ferjani, Ghanem Zrelli, Neder Ghouati, Mohamed Akkari, Chedly Arfaoui
PRODUCENCI / PRODUCERS:
Habib Attia, Nadim Cheikhrouba

FESTIWALE I NAGRODY (wybór) / Festivals and Awards (selection)
MFF w Cannes 2017:
udział w konkursie Un Certain Regard

KAOUTHER BEN HANIA
Urodzona w 1977 roku w Tunezji. Uczęszczała do szkoły filmowej w Tunisie. Już w trakcie studiów zrealizowała kilka filmów krótkometrażowych, które zostały dostrzeżone przez branżę. W 2004 roku podjęła naukę w Fémis w Paryżu. Zadebiutowała feministyczną satyrą społeczną „Le challat de Tunis”. Premiera „Pięknej i bestii” odbyła się w Cannes w sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał owacje na stojąco.

KHALED WALID BARSAOUI
Przez lata pracował jako kierownik produkcji. Dziś zajmuje się reżyserią. 

POKAZY: 
25 listopada, 13.00 - Helios Sukcesja, Sala Polonia
2 grudnia, 15.30 - Kino Charlie, Sala Studyjna