23 listopada - 2 grudnia 2017

Konkurs Polskich Debiutów i Filmów Drugich

ATAK PANIKI

ATAK PANIKI
Łódzka premiera

reż. Paweł Maślona, Polska / Poland 2017, 98’

Wielowątkowa opowieść o losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób. Pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście. Brawurowa komedia, w której codzienność zmienia się w czyste wariactwo, ukazując dzikie oblicze bohaterów.

REŻYSERIA / DIRECTOR: Paweł Maślona
SCENARIUSZ / SCREENPLAY: Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula
ZDJĘCIA / CINEMATOGRAPHY: Cezary Stolecki
OBSADA / CAST: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Nicolas Bro, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Bartłomiej Kotschedoff
PRODUCENT / PRODUCER: Jan Kwieciński

FESTIWALE I NAGRODY (wybór) / Festivals and Awards (selection)
FPFF w Gdyni 2017
: Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą (Magdalena Popławska)
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. T. Szymkowa, Wrocław 2017: Złoty Szczeniak za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą (Magdalena Popławska), Złoty Szczeniak za pierwszoplanową kreację aktorską męską (Artur Żmijewski)

PAWEŁ MAŚLONA
Reżyser i scenarzysta. Finalista II edycji „Talentów Trójki”. Absolwent WRiTv UŚ w Katowicach. Jego dyplomowa „Magma” zdobyła Grand Prix na Palm Springs ShortFest oraz główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina FPFF w Gdyni. Wcześniejsze „Zaćmienie” nagrodzono na Shanghai IFF, a „Tylko dla obłąkanych” – The Young Talent Award na MF Szkół Filmowych w Monachium. Paweł jest także współscenarzystą głośnego „Demona” Marcina Wrony.

POKAZY:
24 listopada, 18.00 - Helios Sukcesja, Sala Polonia
30 listopada, 18.00 - Helios Sukcesja, Sala Polonia - spotkanie z twórcami