23 listopada - 2 grudnia 2017

„Celuloid” w Radiu Łódź

DSC 9629Marek Napiórkowski oraz Adam Lesicki to duet polskich muzyków jazzowych, który wystąpił w Radiu Łódź w ramach muzycznej części tegorocznego Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia poświęconej twórczości Krzysztofa Komedy.

W studiu im. H. Debicha w Radiu Łódź mistrzowie jazzowej gitary Marek Napiórkowski oraz Adam Lesicki podczas sobotniego występu zaprezentowali utwory ze swojego albumu „Celuloid”, idealnie wpasowując się w trwający od czwartku festiwal.

Publiczność mogła wysłuchać w nowych, nieoczywistych aranżacjach kompozycji takich twórców jak: Wojciech Kilar, Andrzej Korzyński czy Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.

 DSC 9595

Koncert odbył się w kameralnej atmosferze, a odpowiednie światło oraz przytulne studio tylko uatrakcyjniły odbiór muzyki. Wykonawcy podczas tego wieczoru wielokrotnie nawiązywali kontakt z publicznością, opowiadając o swoich kompozycjach. Widoczne zamiłowanie do muzyki i pasja z jaką Napiórkowski oraz Lesicki zaprezentowali się przed słuchaczami sprawiły, że występ oglądało i co najważniejsze słuchało się z dużym zainteresowaniem.

DSC 9637 DSC 9636

Koncert Marka Napiórkowskiego oraz Artura Lesickiego był ponad godzinną okazją do snucia wspomnień i refleksji o polskim kinie, a także szansą spędzenia uroczego wieczoru z dobrą, polską muzyką jazzową.

Paulina Januszewska
tekst ukazał się na
Oficjalnym Blogu FKE Cinergia